null

Ми раді вітати Вас на нашому сайті!

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 95
Форма входу

Статистика
    У нашій школі діє два музеї: бойової слави – заснований у 1978 році, а в 2010 році оновлений і реконструйований; українознавчий «Світлиця» - відкритий у січні 2007 року завдяки активній співдружності педагогічного, учнівського й батьківського колективів. У музеях проводяться виставки, екскурсії, лекції для учнів школи й мешканців селища, виховні заходи, засідання Ради Асоціації школярів «Нове покоління», гуртківців.
 
Музей бойової слави
     Дата вікриття музею 1978 р. Засновник – учитель історії Приймак Ольга Олексіївна.
     За роки свого існування музей став центром патріотичного виховання молоді.
     У даний період музейна експозиція представлена трьома блоками:
   І-й блок – «Афганістан болить в моїй душі…»
   ІІ блок – «Друга світова війна»
   ІІІ блок – «Ми – частка історії»
   І – й блок «Афганістан болить в моїй душі…» присвячений трагічним сторінкам історії, що відбулися в Афганістані з 1979 по 1989 роки. Ця тема не випадкова, бо це трагедія і звитяга сотень тисяч людей, мужність, доблесть і героїзм, кров і біль, душевні страждання і втрати - це незагоєна рана її учасників, це – застереження на майбутнє. Особлива увага приділена воїнам - інтернаціоналістам м. Краматорська, бо 450 хлопців виконували свій інтернаціональний обов’язок у Афганістані, з них 74 повернулися з бойовими нагородами, 36 мають поранення, а 15 загинуло. Окремий стенд писвячений пам’яті Володимира Масальського, який у 1978 році закінчив 10 класів СШ № 26 і також брав участь у Афганській війні. Виконав більше 150 бойових вильотів. 23 липня 1983 року лейтенант Масальський В. І. загинув при виконанні бойового завдання.
  2 – й блок має назву «Друга світова війна», присвячений найболючішим рокам нашої історії. Ця тема є актуальною. Особливу увагу в цьому блоці приділено основним подіям Другої світової війни, боям, які велися на території України. Приділена також увага і Краматорську в роки війни. Окремий стенд в цьому блоці відведено героям Великої Вітчизняної війни, як вшанування їх пам’яті, мужності та героїзму.
  3 – й блок має назву «Ми частка історії». У цьому блоці ми звернули увагу саме на рідне селище Біленьке та історію створення й становлення 26 школи, розповіли про видатних випускників навчального закладу.
    В музеї проходять зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, проводяться тематичні лекції та екскурсії, музейні фонди поповнюється завдяки пошуково-дослідницькій діяльності гуртків «Пам’ять», «Майбутній воїн», загону «Нащадки Перемоги».
     У2005 році Музей бойової слави посів IIІ місце в конкурсі, присвяченому 60- річчю Великої Вітчизняної війни. Юні дослідники пошукового загону «Нащадки перемоги» беруть участь у Всеукраїнських історико-патріотичних акціях. Ними було знайдено могилу невідомого солдата і встановлено догляд за нею, зібрано інформацію про історію створення пам’ятника загиблим воїнам-землякам.

           

  Українознавчий музей "Світлиця"
    Дата вікриття музею 2008 р. Ініціатори створення музею - шкільне методичне об’єднання вчителів української мови та літератури, адміністрація ЗОШ № 26.
    У даний період музейна експозиція представлена трьома блоками:
І-й блок – «Запорозька Січ»
ІІ блок – «Родинна та календарна обрядовість українців»
ІІІ блок – «Українська хата»
   Музей складається з хати, подвір’я, інформаційних стендів.
  Перший стенд присвячений Запорозькій Січі. Республіка поділялася на 38 військових куренів, очолюваних отаманами, та 5 – 8 територіальних паланок, очолюваних полковниками. На стенді представлені біографії Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Северина Наливайка, Івана Підкови, Павла Полуботка та Івана Сірка.
   Другий стенд показує багатство української вишивки, декоративно - ужиткового мистецтва.
   Третій стенд має назву «Календарна та родинна обрядовість українців»
  Інтер’єр хати відповідає українським традиціям. Покуть з іконами – ліворуч. Українська піч розмальована учнями школи у кращих українських традиціях. Мисник, декоративні тарілки, прядка, колиска, санчата та інші ужиткові предмети наших предків представлені в експозиції музею.
     
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Портал ПедПРЕСА
Корисні посилання
  • Міністерство освіти та науки
  • ІППО Донецьк
  • Краматорський міський методичний кабінет
  • Освітній портал ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА
  • Час
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz